قالیشویی

قالیشویی شامل خدماتی می شود که نیروهای انسانی به وسیله ماشین آلات صنعتی انواع فرش، موکت، قالی و … را با مواد شوینده مناسب شستشو می دهند.

سریع ترین خدمات شستشو در نزدیک ترین محل به محل سکونت شما

شستشوی قالی شامل خاکزدایی با دستگاه مکش ، آبکشی با آب فشار قوی ،شستشو با دستگاه و مواد شوینده ، آبکشی و خشک کردن فرش می شود.

پرداخت هزینه بعد از رضایت مشتری از خدمات

هزینه قالیشویی

هزینه های خدمات قالیشویی براساس نوع ، متراژ و جنس فرش یا موکت محاسبه می شود. هزینه فرش های دستباف یا جنس های مرغوب با توجه به دقت مورد نیاز در زمان شستشو بیشتر است. در جدول زیر هزینه قالیشویی تهران و سراسر کشور ذکر شده است.

فرش ماشینی
8,000 تومانبه ازای هر متر
فرش دستباف
12,000 تومانبه ازای هر متر
موکت پالاز
8,000 تومانبه ازای هر متر
موکت نمدی معمولی
6,000 تومانبه ازای هر متر

* هزینه شستشوی فرش دستباف براساس ریز و درشت بودن تار و پود و شهر سازنده فرش متغیر است.

پتو 2 نفره
20,000 تومانبه ازای هر پتو
پتو 1 نفره
15,000 تومانبه ازای هر پتو

از کجا بفهمیم یه قالیشویی خوبه یا نه؟؟؟

امروزه تعداد زیادی شرکت و کارگاه قالیشویی در سراسر تهران و ایران مشغول به کار هستند. چطور می توان یک شرکت قابل اعتماد پیدا کرد؟ ویژگی های زیر نشانگر یک شرکت قالیشویی خوب است که اگر مرکزی این خصوصیات را داشته باشد می توان به آن اعتماد کرد.

 • شرکتی با قیمت های مناسب و خدمات عالی
 • خوش برخوردی پرسنل و وقت شناسی در انجام سرویس ها
 • استفاده از نیروهای مجرب و آموزش دیده در زمینه کار با ماشین آلات حرفه ای
 • شناخت مواد شوینده با کیفیت و استفاده آن ها در زمان مناسب
 • انجام تمام خدمات قالیشویی مانند لکه گیری، رفع بید زدگی و ترمیم ریشه فرش
 • تحویل به موقع فرش و ارایه فاکتور
 • پشتیبانی خوب پس از انجام امور مشتری
قالیشویی

انواع شستشوی فرش

 • فرش دستباف
 • فرش ماشینی
 • فرش ابریشم
 • فرش عتیقه
 • فرش خارجی
 • تابلو فرش

شستشوی فرش دستباف

یکی از مهم ترین و حساس ترین کارها در قالیشویی شست شوی فرش دستباف می باشد. فرش دستباف به دلیل نوع بافت و جنس آن بسیار حساس می باشد و نه تنها نحوه شستشوی آن بسیار مهم است بلکه باید در انتخاب ماده شوینده آن نیز بسیار دقت کرد.

ویژگی های فرش های دستباف

فرش های دستباف دارای سه ویژگی می باشند:

 1. تار و پود دارند.
 2. پرز دارند.
 3. پرز ها دور تارها گره می خورده اند.

فرش های دستباف از دو جنس ابریشم یا پشم بافته می شوند که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند.

شستشوی فرش دستباف

نحوه شستشوی فرش های دستباف

به دلیل اینکه در بافت فرش های دستباف از رنگ های طبیعی بکار گرفته شده است شستن آن با مواد شوینده صنعتی و معمولی می تواند آسیب جدی به فرش وارد کند و موجب پخش شدن رنگ های فرش شود. امکان چرک مردگی و کدر شدن نیز در این فشارها بسیار رایج است. پس برای اینکه از بروز همچنین اتفاق هایی بتوان جلوگیری کرد باید به اصطلاح کار را به دست کاردان سپرد و به یکی از مراکز قالیشویی که تجربه شستشوی قالی های دستباف را در رزومه خود دارند سپرد. چرا که این دسته از مراکز برای شتشوی فرش دستباف از دستگاه های خاص و همچنین مواد شوینده مخصوص و گیاهی استفاده می کنند.

شستشوی فرش ماشینی

پرکاربردترین فرش های موجود در ایران به دلیل قیمت مناسب و کیفیت خوب، فرش های ماشینی می باشند. یکی از رایج ترین شستشو های شرکت های قالیشویی تهران و ایران شست شوی فرش های ماشینی است. فرش های ماشینی نیز براساس جنس و نوعشان مدل های شستشوی مختلفی دارند که اگر به آن دقت نشود می تواند باعث پوسیدگی و حتی پارگی فرش شود.

شستشوی فرش ماشینی

انواع فرش های ماشینی

رایج ترین نوع فرش های ماشینی که در ایران مورد توجه قرار گرفته اند عبارتند از ابریشمی، پشمی، کرک، آکریلیک و… . هر قالیشویی باید بداند که ساختار، شکل اولیه و ظاهر فرش با درست شستن آن حفظ می شود. فرش های ماشینی به دلیل استفاده از مواد مصنوعی در تار و پود خود، آلودگی را نسبت به دیگر فرش ها بیشتر جذب می کنند که به همین خاطر باید در بازه زمانی کوتاهتری شسته شوند که گرد و خاک باعث پوسیدگی و کاهش طول عمر آنها نشود.

شستشوی فرش ابریشم

فرش های ابریشمی به دلیل الیاف حساسی که درونشان است نیاز به مراقبت های ویژه و دائمی دارند و شست و شوی آن ها با فرش و قالی های معمولی کاملا متفاوت است. فرش های ابریشم انواع مختلفی مانند گل ابریشم، تمام ابریشم و کرک ابریشم دارند که به دلیل بالا بودن کیفیت و قیمت آنها باید در نظافت آنها بسیار دقت کرد. به طور مثال باید از مواد شوینده مخصوص ابریشم استفاده کرد و برای خشک شدن، فرش را در معرض مستقیم و طولانی مدت نور خورشید قرار نداد و یا اینکه با حرارت بالای دستگاه های صنتعی در هنگام خشک کردن آسیب به تار و پودهای فرش نرساند.

شستشوی فرش ابریشم

شستشوی فرش های عتیقه

فرش های عتیقه به دلیل قدمت بالای آنها تار و پودشان کمی فرسوده شده است و در برابر شستشو حساس تر هستند به همین دلیل است که خیلی آنها را در معرض فشار آب و شستشو قرار نمی دهند. همچنین به دلیل گرانبها بودن آنها باید بسیار به آنها توجه کرد. برای مثال اگر فرش عتیقه ای نیاز به شستشو داشته باشد بهتر از در خانه این کار انجام شود. هم به دلیل مسائل امنیتی و هم بخاطر شستشو با دست !!! زیرا احتمال پارگی این فرش ها بسیار بالا است.

شستشوی فرش عتیقه

شسشتوی تابلو فرش

یکی از مشکلات بزرگ نظافت منزل شست و شوی تابلو فرش است. اصولا تابلو فرش ها از رنگ های بسیار زیادی تشکیل شده اند به همین خاطر شستشوی آنها توصیه نمی شود و بهتر است هر چند روز یکبار با پارچه ای به آن ضربه بزنید تا گرد خاکی که بر روی آن نشسته پاک شود. این کار موجب می شود تا گرد و خاک ها به تار و پود فرش نفوذ نکند و نیاز شستشو را تا حد قابل توجه ای کاهش دهد.

شستشوی تابلو فرش
فهرست
Call Now Buttonتماس مستقیم