نظافت منزل

نظافت منزل بسته به موقعیت شهری، موقعیت مکانی منزل، نوع پنجره ها، میزان رفت و آمد در منزل و … از لحاظ سختی بسیار متفاوت است.

شما در هر منطقه ای از تهران که باشید، می توانید درخواست خود را جهت اعزام نظافتچی ثبت نمایید.

در خیلی از منازل به دلیل مشغله بالا، افراد خانه وقتی برای نظافت منزل همیشگی خود ندارند و منزلشان بسیار نامرتب و کثیف است.

میزان کثیفی منزل باعث افزایش هزینه نظافت منزل نمی شود.

هزینه نظافت منزل

هزینه نظافت منزل بر اساس درخواست مشتری و انتخاب یکی از پکیج های زیر محاسبه می شود. لازم به ذکر است که نظافتچی خانم وظیفه تمیز کردن شیشه منزل را فقط از داخل خانه دارد و اگر نیاز به همچین کاری دارید باید درخواست اعزام نظافتچی آقا کنید.

پکیج 5 ساعته
85,000 تومانهر ساعت اضافی 15,000 تومان
  • نظافت کل منزل
  • بدون دیوار شویی
پکیج 8 ساعته
120,000 تومانهر ساعت اضافی 18,000 تومان
  • نظافت کل منزل
  • بدون دیوار شویی
پکیج دیوارشویی
20,000 تومانهر ساعت شستشو
  • مخصوص شستشوی دیوار
  • بدون نظافت منزل

نکاتی مهم در رابطه با نظافت منزل

با انجام چند راه کار کلیدی می توانید همیشه خانه و یا محل کاری تمیز و منظم داشته باشید. عمل کردن به این نکات در زمان نظافت منزل تاثیر بسزایی در خوب جلوه دادن محل زندگیتان می گذارد و می تواند روحیه و انگیزه اطرافیانتان را تا حد قابل قبولی بالا ببرد.

شستشوی ظروف

اهمیت نظافت آشپزخانه

طبق نظرسنجی که از خانم ها شده است، آنها بر این عقیده اند که  در بحث نظافت منزل ،آشپزخانه جزو اصلی ترین قسمت های خانه به حساب می آید و تمیزی آن منجربه مرتب بودن دیگر بخش های خانه می شود. به همین خاطر است که ما نکته اول را به آشپزخانه اختصاص داده ایم.

تمیز کردن کابینت ها

نزارید ظرف های کثیف تلنبار شود

در مرحله اول نظافت منزل بهترین کاری که می توان برای همیشه تمیز بودن آشپزخانه کرد این است که پس از خوردن هرچیزی ظرف آن را شسته و نگذارید که سینک ظرفشویی پر از ظرف شود. همچنین اگر از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید بهتر است ظروف استفاده شده را بجای قرار دادن در سینک، درون ماشین ظرفشویی چیده و از جلوی دید مخفی نگه دارید.

دستمال کشیدن کابینت ها پس از انجام هر کار

مرحله بعدی دستمال کشیدن مداوم بر روی سطوح و یا همان کابینت ها است. به عنوان مثال پس از هر بار شستشو و استفاده از سینک، قطرات آبی که به اطراف پاشیده شده اند را با یک دستمال به سرعت پاک کنید. و یا اگر پخت و پزتان تمام شده است بلافاصله با یک دستمال مرطوب لکه ها و ذرات بوجود آمده را پاک نمایید.

تاثیر استفاده از دمپایی و یا روفرشی در نظافت منزل

مرحله آخر اینکه در آشپزخانه خود حتما از دمپایی استفاده کنید. چرا که ذرات ریز غذا مانند برنج، تکه های نان، حبوبات و … به پای شما چسبیده و به مناطق دیگر خانه سرایت می کند. همچنین می توانید با تی کشیدن هر روز آشپزخانه، نگذارید چنین اتفاقی بیافتد.

کلیه این موارد را می توان به راحتی رعایت کرد و همیشه آشپزخانه ای تمیز داشت. فقط کافیست که انجام این کارها به عاداتی روزانه تبدیل شود و جزوی از رفتار اعضای خانواده گردد. اگر این مطلب کوتاه برایتان کار آمد بود پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید تا درباره نکته بعدی نظافت منزل صحبت کنیم.

نحوه نظافت سالن پذیرایی

در زمان نظافت منزل بعد از آشپزخانه اصلی ترین قسمت از نظر خانم ها سالن پذیرایی و یا همان حال خانه است. این بخش از خانه کاملا در معرض دید مهمان ها است و اگر پاکیزه نباشد، این خانم خانه است که سلیقه و خانه داری اش زیر سوال می رود.

نظافت سالن پذیرایی

برای همیشه تمیز ماندن پذیرایی فقط کافیست روزانه ۲۰ دقیقه از وقت خود را به نظافت منزل اختصاص دهید. نیاز هم نیست که ۲۰ دقیقه طاقت فرسایی را سپری کنید. خیلی راحت اول از همه وسایلی که سر جای خود نیستند را جابجا کنید و هر کدام را سر جای خود قرار دهید. سپس با جاروبرقی فرش را تمیز کرده و پس از آن با یک دستمال مرطوب به گرد گیری بپردازید.

به همین سادگی با انجام همین کارها به صورت روزانه می توانید همیشه خانه ای مرتب و تمیز داشته باشید. در ضمن اگر این کار را به عنوان یک عادت برای نظافت منزل در زندگی خود بگنجانید، حتی کمتر از ۲۰ دقیقه زمان برای تمیز کردن کافیست.

سرویس بهداشتی و اهمیت آن در نظافت منزل

سومین بخش مهم خانه سرویس بهداشتی آن است. درست است که محیطی کوچک دارد اما تمیز کردن آن به مراتب سخت تر از دیگر قسمت هاست. بهترین و اصولی ترین کاری که می توان برای تمیز بودن همیشگی سرویس های بهداشتی انجام داد، شستن روزانه آن با پودر لباسشویی و آب است.

شستشوی سرویس بهداشتی

مراقب مواد شوینده شیمیایی باشید

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا پودر لباسشویی ؟ خب به این خاطر که پودر لباسشویی یا همان پودر دستی به اصطلاح، کمترین حجم از مواد شیمیایی را در ترکیب خود دارد. و در فضای بسته ای مانند توالت به ریه های فرد آسیب نمی رساند. در ضمن ما گفتیم شستشوی روزانه با پودر !!! پس اگر نظافت منرل روزانه انجام شود دیگر نیازی به استفاده از مواد شوینده قوی و شیمیایی نیست. چراکه شاید با آب و دستمال نیز تمیز گردد.

نظافت روزانه اتاق خواب

حالا که درباره نظافت منزل در ۳ بخش اصلی یعنی آشپزخانه، پذیرایی و سرویس بهداشتی صحبت شد و مواردی مهم در رابطه با تمیز بودن آنها گفته شد، نوبت به بخش چهارم یعنی اتاق خواب می رسد. مهم نیست که خانه چند اتاق خواب داشته باشد، چراکه نحوه نظافت هر یک از آنها به یک شکل است.

یکی از ساده ترین کارهایی که باعث تمیز بودن همیشگی اتاق خواب می شود مرتب کردن تختخواب و یا همان رختخواب است. اگر هر روز صبح وقتی که از خواب پا میشید رختخواب خود را مرتب کنید گامی بزرگ در تمیز بودن اتاق خود برداشته اید.

نظافت اتاق خواب

بهترین راه کار منظم بودن است

گام بعدی نظافت منزل منظم بودن همیشگیست. یعنی اینکه هر چیزی را که برمی دارید سر جایش قرار دهید با انجام این کار هیچوقت اتاقتان نامرتب نخواهد بود. و در گام آخر اتاق خود را هر چند روز یکبار گرد گیری کنید و جارو بزنید. این نظم و تمیزی همیشگی موجب بالا رفتن روحیه و اعتماد بنفس افراد خانواده می شود. پس اگر سلامت جسمی و روحی خودتان و خانودتان برایتان مهم است بیشتر به نظافت منزل خود اهمیت بدهید.

نظافت حمام و نکات آن

در آخر به نظافت حمام می رسیم. این قسمت از خانه بدلیل کارآیی متفاوتی که دارد در بیشتر اوقات تمیز است. اما در بعضی از خانه ها این طور نیست. برای نظافت حمام می بایست هر چند وقت یکبار کف آن را با مواد شوینده تمیز نموده و هر وقت که از سرویس حمام استفاده می شود وسایل را سر جای خود قرار دهید.

به عنوان مثال وقتی از شامپو استفاده کردید درب آن را بسته و آن را سر جای خود قرار دهید. همچنین میتوانید پس از هر بار استفاده کف حمام را خشک کنید.

شستشوی حمام

انجام همین نکات ساده کمک شایانی به تمیز بودن همیشگی خانه شما خواهد کرد و نیاز شما به نظافت منزل به صورت کلی و طاقت فرسا از بین خواهد رفت.

نظافت منزل تهران

تهران شهری پر تردد و مشغله کاری است که معمولا افراد خانه وقت کافی برای نظافت منزل و رسیدگی کامل به آن را ندارند. شرکت های نظافت منزل تهران درصدد پاسخگویی نیاز مشتریان عزیز تهران برآمده اند. شرکت پیچ گوشتی نیز با جذب نیروهای مجرب و خوش برخورد در سراسر تهران سعی در رفع نیاز مشتریان داشته است. همواره می توانید برای خدمات نظافت منزل تهران با ما در تماس باشید.

فهرست
Call Now Buttonتماس مستقیم